VENTUS

  • Pestall VENTUS je odsávací filtrační zařízení pro odsávání a filtrování dýmů vznikajících při termickém dělení materiálů, sváření apod.
  • slouží zejména k odlučování pevných prachových částic
  • určeno pro nasazení v trvalém provozu
  • vyvinuto s maximálním ohledem na minimalizaci pořizovacích i provozních nákladů

Další charakteristika:

Jedná se o robustní kompaktní systém s promyšleným uspořádáním filtračních elementů. Jeho základem jsou vysoce výkonné radiální ventilátory s přímým náhonem se vzduchovým výkonem 4000 – 10000 m3/hod. Ventilátory jsou vybaveny velice kvalitními ložisky a těsněními, což zajišťuje jejich klidný chod s dlouhou životností.Standardně dodávaný tlumič snižuje hlučnost na výstupu filtrovaného vzduchu. Vyfiltrovaný prach padá do nádoby ve spodní části zařízení, se kterou lze snadno manipulovat v libovolném směru.

Vhodné patrony

Filtrační patrony jsou vyrobené z filtračních polyesterů s PTFE teflonovou membránou, která zabraňuje penetraci mechanických částic do filtračního materiálu. To zajišťuje jejich vyšší účinnost a delší životnost. Patrony jsou v pravidelných intervalech čištěné pomocí tlakového vzduchu.

Význam řídící jednotky

Pestall VENTUS je vybaven řídící jednotkou, s jejíž pomocí se nechají nastavit potřebné parametry čištění patron, ať už nastavením konstantního časového intervalu nebo průběžně za provozu podle stupně jejich znečištění. Zároveň vyhodnocuje a zobrazuje provozní stav, servisní intervaly atp..

Ventilátory a filtrační zařízení – odsávací a filtrační jednotky

ODSÁVÁNÍ SVAŘOVEN, odsávací jednotky

Kompletní odsávání jednotlivých svářecích pracovišť za pomoci stacionární filtrační jednotky a rozvodu potrubí s teleskopickými rameny popř. mobilními odsávacími jednotkami. Vhodné též pro svářecí školy

FILTRACE, filtrační jednotky

Výkonné stacionární filtrační jednotky s kvalitními PTFE patronami s automatickým oklepem stlačeným vzduchem a zásobníkem na prach. Jsou vhodné pro připojení odsávacích stolů autogenních, plazmových i laserových pracovišť nebo pro flexibilní napojení na instalace centrálních odsávacích systémů. Jako ekonomickou variantu nabízíme též cyklonový odlučovač s ventilátorem

Zajímá vás jiná kategorie?

Vyberte si.

J

Sortiment

J

Výroba cnc strojů

J

příslušenství

J

služby