ZEUS NEO

Stroj byl zkonstruován na základě nejnovějších poznatků v oblasti autogenního i plazmového řezání, s ohledem na použití nejmodernějších autogenních i plazmových technologií současnosti. Jeho pracovní šířka je 1500 – 4000 mm, pracovní délka od 3000 – X mm. Stroj může nést až 4 hořákové vozíky pro řezání autogenem nebo plazmou.

Stroj je možné dodat též v provedení se zařízením pro řezání trub.

Dráha stroje

Robustní, oboustranně hnaný pálicí stroj portálové konstrukce jezdí v podélné ose po přesných kolejnicích. Dráhu stroje lze opatřit přesným lineárním vedením. Za základ je možné použít namísto sloupků robustní IPE profil. Jednotlivé hořákové vozíky se pohybují po přesném dvojitém lineárním vedení, na přání zákazníka je možné použít bezúdržbové dvojité vedení s broušenými rolnami v ose Y. Pro svislý zdvih jednotlivých hořáků jsou použity šroubové tyče, v případě autogenních hořáků broušené tyče s kuličkovými hnízdy.

Pohony

K pohonu všech os slouží výkonné AC servopohony s přesnými planetovými převodovkami na všech osách pojezdů. Tento systém zabezpečuje kromě plynulého bezproblémového chodu přesnost polohování stroje 0,1 mm. Regulace rychlosti posuvu je plynulá 0-12 m/min., rychlost pojezdu při rychloposuvu je nastavitelná až do 35 m/min., zrychlení až 1000 mm/s2.

Zajímá vás jiná kategorie?

Vyberte si.

J

Sortiment

J

Výroba cnc strojů

J

příslušenství

J

služby